بوشهر

پنجشنبه 02 بهمن 1399

برگزاری مانور مقابله با زلزله توسط جمعیت هلال احمر استان بوشهر در دانشگاه علمی و کاربردی مرکز شبانکاره

 
 
 به مناسبت ۵دی ماه سالگرد حادثه تلخ بم و هفته ایمنی در برابر زلزله ،مانور پناه‌گیری و تخلیه و اسکان اضطراری در دانشگاه علمی کاربردی مرکز شبانکاره شهرستان دشتستان با  حضور مدیر کل  مدیریت بحران استانداری ، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان و معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان ، مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد. 
 
 مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر در پایان این این مانور در جمع خبرنگاران گفت : زمان حادثه هیچگاه مشخص نیست و هدف از برگزاری این مانور آشنایی با نحوه پناه گیری و تخلیه اضطراری بود.
 
دکتر غلامرضا حاجیانی با بیان اینکه کشور ما کشوری حادثه خیز است، افزود:  این مهم را باید بپذیریم و در مانور ها، نحوه پناه گیری و تخلیه اضطراری باید بصورت جدی گرفته شود.
 
وی تاکید کرد: زمان در وقوع حادثه بسیار بسیار اندک و در کمتر از صدم ثانیه باید اقدام به پناه گیری کنیم و سپس در بازگشت به شرایط عادی اقدام به تخلیه اضطراری کنیم.
 
وی تصریح کرد:این مانور با حضور ۵۰ نجاتگر و امدادگر مرد و زن در قالب تیم های عملیاتی انجام گرفت که سناریو با ۶ مصدوم و دو فوتی به صورت فرضی پس از تریاژ ودرمان اضطراری ، به طور نمادین به مراکز درمانی انتقال داده شدند.
 
در حین اجرای مانور ، با برپایی چادر های اسکان اضطراری در محوطه دانشگاه ، افراد حادثه دیده به صورت موقت اسکان داده شدند.
 
 
عکس : مجید بشکوه
کلمات کلیدی
مجید بشکوه
تهیه کننده:

مجید بشکوه

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *