بوشهر

پنجشنبه 02 بهمن 1399

۷۰ واحد مسکونی که دچار آبگرفتگی شده بودند در استان بوشهر از آب تخلیه شد.

 

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر ،دکتر غلامرضا حاجیانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر در مصاحبه تلفنی با برنامه زنده رادیویی" سلام بوشهر "گفت: ۷۰ واحد مسکونی که بر اثر سیلاب در استان دچار آبگرفتگی شده بودند، از آب تخلیه شدند.

 

دکتر غلامرضا حاجیانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر بیان کرد: نیرو‌های هلال احمر از نیمه شب شنبه با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر شدت بارش باران در آماده باش بودند و ۴۰ تیم عملیاتی که هر کدام چهار یا پنج نفر هستند و با حضور ۳۴ نیروی هلال احمر و ۱۰۰ امدادگر تشکیل شد.

 

او افزود: بارش‌ها در دشتستان، گناوه و دیلم شدید بود و با شدت کم‌تر دشتی و تنگستان هم با بارش باران رو به رو بودند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه حجم زیاد بارش در مدتی کوناه منازل را دچار مشکل کرد، ادامه داد: تا کنون ۷۰ منزلی که دچار آبگرفتگی شده بودند، از آب تخلیه شده‌اند.

 

حاجیانی عنوان کرد: ۳۰ دستگاه خودرو نیز که در سیلاب گرفتار شده بودند رهاسازی شدند و به ۲۵۰ خانوار که کمک نیاز داشتند، کمک شد.

 

او بیان کرد: ۴۱۰ تخته پتو، ۳۰۰ تخته موکت، هزار و ۷۰۰ کیلوگرم نایلون، ۱۵۰ چراغ والور و تعدادی اقلام معیشتی و خواربار در اختیار آسیب دیدگان از سیل قرار گرفت.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر اولویت را تخلیه آب از منازل عنوان کرد و گفت: امدادگران در همه نقاط آسیب دیده حضور دارند و با توجه به میزان خسارت‌ها در شهرستان دشتستان به ویژه شهر وحدتیه و روستا‌های اطراف در حال امدادرسانی هستند

 

حاجیانی تاکید کرد: امروز و فردا کمک‌ها ادامه دارد.

کلمات کلیدی
مجید بشکوه
تهیه کننده:

مجید بشکوه

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *