بوشهر

پنجشنبه 02 بهمن 1399

جلسه هماهنگی طرح ملی یاس (یاوران آسیب ستیز) با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره)

 

 به گزارش روابط عمومي جمعیت هلال احمرتنگستان، علی منصوری رئیس این جمعیت گفت: اجرای ‌طرح ملی یاس با هدف اقدام عملی در کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعیت هلال احمر در شهرستان تنگستان آغاز شد.

 

 

رئیس جمعیت هلال احمر تنگستان ادامه داد: براساس این طرح و تفاهم‌ نامه کمیته امداد و هلال احمر قرار است دختران ۳۰ تا ۴۰ سال مددجو کمیته امداد زیر پوشش طرح یاس قرار گیرند.

 

وی افزود: طرح یاوران آسیب ستیز در مناطق حاشیه‌نشین و روستاها اجرا می‌شود و در مرحله نخست دختران مددجو آموزش‌های لازم را در حوزه‌های مختلف توانمندسازی فرا می‌گیرند و از این فرصت می‌توان در بحران‌ها و بلایای طبیعی نیز استفاده کرد.

 

همچنان گفت: جامعه هدف آموزش‌های لازم را در ارتباط با امداد و کمک‌های اولیه، آسیب‌های اجتماعی، مشاوره، کار گروهی و خدمات داوطلبانه فرا خواهند گرفت.

 

منصوری بیان کرد: هدف اصلی از اجرای طرح ملی یاس ارتقای عزت نفس، پذیرش مسوولیت اجتماعی، توانمندسازی ارتباطات گروهی، مشارکت اجتماعی، ایجاد انگیزه برای فراگیری امداد و کمک‌های اولیه و ترویج فرهنگ خودامدادی است.

 

همچنین: از ظرفیت هلال احمر در این طرح برای توانمندسازی مددجویان و آموزش استفاده خواهد شد.طرح ملی یاس تا اردیبهشت ۱۴۰۰ فعال خواهد بود.

 

کلمات کلیدی
مجید بشکوه
تهیه کننده:

مجید بشکوه

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *