بوشهر

شنبه 10 آبان 1399
۱۳ اکتبر روز جهانی مقابله با بلایای طبیعی

آموزش مردم در خانه های هلال ، برای کمک به خود مردم

 
 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر ، دکتر غلامرضا حاجیانی مدیر عامل این جمعیت ، ضمن تبریک ۱۳ اکتبر روز جهانی مقابله با بلایای طبیعی در مصاحبه زنده رادیویی با برنامه" سلام بوشهر" شبکه استانی مرکز بوشهر گفت؛
 
ما همواره باید آمادگی لازم را داشته باشیم ودر کشوری زندگی میکنیم که حادثه خیز هست.در استان ما هم حوادث مختلفی همانند سیل ، زلزله ، رعد و برق ،آتش سوزی ....را داریم و اگر آمادگی نداشته باشیم خسارت جانی و مالی خواهیم داشت.و هلال احمر در کنار سایر ارگانها در خط مقدم امداد رسانی  میباشد.
 
 دکتر حاجیانی بیان کرد؛️در هلال احمر مانور دور میزی و لحظه صفر داریم و پروتکل های بهداشتی باید رعایت شود در ایام کرونا ، از لحاظ لجستیکی و داوطلبی ، امدادگران آمادگی را دارند   که اگر هر حادثه ای رخ داد بتوانند وارد عمل شوند.
 
وی اشاره نمود ، پدافند غیر عامل به عنوان پیشگیری عمل میکند ودر مدیریت بحران و وقتی حادثه اتفاق می افتد به فرماندهی استاندار محترم، بحران  خیلی سریع مدیریت میگردد.
 
ایشان راه اندازی خانه های هلال را در استان خیلی مهم دانست  و افزود که خیلی افراد پای کار هستند ودر روستا های مختلف در شهرستانها دهها خانه هلال راه اندازی شده است ، و هدف از راه اندازی آنها اینست که از مردم کمک گرفته شود برای خود مردم ، و کسانی که توانمند هستند میتوانند بیایند و آموزشهای لازم امداد ونجات و کمک های اولیه را ببینند و اگر اتفاقی رخ داد این نفرات هستند که در محل حادثه حضور دارند و همین افراد بومی محل هستند و اقدامات اولیه را انجام میدهند تا نیروهای واکنش سریع و نجاتگران و امدادگران هلال احمر به محل حادثه برسند.
 
بحث مردم خیلی مهم هست باید برویم سمت آنها تا بیایند و این آموزشها را فرا گیرند.
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت . به عنوان مثال اگر حادثه رانندگی اتفاق بیفتد اولین کسی که به آسیب دیده  میتواند کمک میکند ماشین پشت سر اوست ، اگر آموزش دیده باشد میتواند بیاید  و یه نفر را نجات دهد .
 
جمعیت هلال احمر همواره آمادگی دارد این آموزشهای کمک های اولیه را برای دریانوردان انجام دهد ، و ملوانان قبل از اینکه وارد این شغل شوند بدانند که میخواهند چکار کنند و اگر حادثه دریایی رخ داد برای آنها نحوه مقابله و حفظ خونسردی و استرس کمتر میشود و وقتی استرس فرد کمتر باشد میتواند بهتر در مواجهه با مشکلات دریایی فائق آید.
کلمات کلیدی
مجید بشکوه
تهیه کننده:

مجید بشکوه

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *