بوشهر

پنجشنبه 13 آذر 1399
جلسات

جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات استان بوشهر به میزبانی جمعیت هلال احمر استان

 

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر،جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات در مورخ ۹۹/۸/۲۷ با حضور مدیر کل بحران ، مدیر عامل و معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان و اعضای کارگروه تخصصی امداد و نجات استان با محوریت آمادگی و هماهنگی لازم در برابر سیلاب و آبگرفتگی های معابر شهری با توجه به فصول بارشی ، با حفظ رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن جمعیت هلال احمر استان بوشهر برگزار گردید.

 

در ابتدا این جلسه یوسفی نیا معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر ضمن عرض خیر مقدم خدمت اعضای کارگروه، هماهنگی هرچه بیشتر بین اعضای کارگروه را در حوادث خواستار شدند.

 

در ادامه این جلسه هریک از اعضای کارگروه ، درباره این موضوع با عنایت به چارت مسولیتی مربوطه توضیحاتی دادند و برای جمع بندی تبادل نظر کردند.

 

 در این جلسه جهانگیر دهقان مدیر کل بحران استان ضمن تشریح شرح وظایف هریک از دستگاههای مدیریت بحران استان طبق قانون مدیریت بحران جدید که در سال ۹۸ توسط رییس جمهور ابلاغ شد افزودند: تعامل و همکاری دستگاهها کارگروه امداد و نجات باعث پیشگیری از تشدید بحران و تسریع در عملیات های حین بحران می‌شود.

 

در پایان دکتر غلامرضا حاجیانی ضمن تشکر از کلیه اعضای کارگروه بابت شرکت در جلسه با توجه به شرایط کرونا و ضرورت تشکیل جلسه با عنایت به شروع فصول بارشی بیان نمودند:با توجه به شرایط استان و سابقه جاری‌شدن سیل ، آبگرفتگی معابر شهری و حوادث جاده ای، هماهنگی بین دستگاههای مدیریت بحران و استفاده از ظرفیت‌های همدیگر می تواند کمک فراوانی به تسریع در روند خدمات رسانی ایجاد کند.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر ادامه داد: جمعیت هلال احمر استان با دایر نمودن خانه های هلال روستایی در سراسر استان و آموزش های لازم درباره مخاطرات و کمک های اولیه به افراد بومی آن مناطق ، امکان استفادهاز ظرفیت‌های موجود این نیروهای داوطلب در حوادث را میسر ساخت.

کلمات کلیدی
مجید بشکوه
تهیه کننده:

مجید بشکوه

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *